קשקשים

קשקשים או צוורון לבן

אין ללבוש שחור! אין לפזר את השיער! לחפוף את הראש כל יום! תופעה נטולת כאבים אך יחד עם זאת מאוד לא נעימה - קשקשים… כיצד מתפקד עור הקרקפת? עור קרקפת בריא מאבד באופן תמידי לוחיות קרניות קטנטנות, וכתחלופה להן נוצרות חדשות. במצב נורמאלי שני התהליכים הללו מאזנים אחד את השני.

 

תאים חדשים נוצרים בחלקו התחתון של האפידרמיס ונעים באיטיות אל פני השטח ודוחפים החוצה את התאים הישנים, אשר עם הזמן מתייבשים והופכים לקרניות. מה שאנו מכנים קשקשים - אלה הם תאים, אשר לא הספיקו להתבשל ולהתייבש, ומכיוון שהם לא איבדו את הלחות כולה, הם נותרים דביקים, ובהגעת אל פני השטח , הופכים לפתים.

 

שכבת העור הנגוע הנה מדולדלת ומכילה פחות מ 10 שכבות של תאים במקום 25-35, ומחזוריות התחדשות התאים לוקחת רק 10 ימים במקום 25-35 (השיטות הקוסמטיות לריפויה של סיבוריה שומנית ויבשה הנן זהות.)

 

מחקרים אחרונים הוכיחו: אחת הסיבות העיקריות להופעת הקשקשים - פטרת חד תאית. היא נמצאת בשומן העור ובמקומות בהם הרבה בלוטות השומן. כאשר פטרת מתרבה היא מגרה את עור הקרקפת, וכתוצאה מאיץ מאוד את מחזור התחדשות התאים. חוץ מזה ,להופעת הקשקשים גורמים הבאים: ייצור עודף של שומן העור כסיבה לשינויים הורמונאליים, מתח, דיאטות, במיוחד חסרות חלבונים, שומנים, אשר לא מספקים כמות דיה של ויטמינים A ו B6  יכול ללוות מחלות של כיבה ומעיים.

 

מחלות כגון אנמיה, מיעו חום בגוף, קחסקיה, הרעלה. במקרים כאלו צריך לרפא, כמובן, את המחלה עצמה, אך אם קשקשים מהווים מטרד אמיתי, כדאי בנוסף להשתמש בשמפו נגד קשקשים. גם עם ההגעה לבגרות מינית מתגברת יצירתו של שומן העור, כמו על עור גוף ופנים, כך גם על עור הקרקפת. 

 

למרות רבגוניותם של שמפואים נגד קשקשים, האפקטיביים ביותר מבניהם מבוססים על חומרים פעילים עיקריים: פיריטיון, קלימבזול, אוקטופריקוס, קטוקונוזול, עיטרן קלאסי, גפרית, דיסולפיד.

הם יכולים לפעול באחד משלושת האופנים

ציטוסטתי - מרחיק את הפתים הנראים לעין , אך לא מעלים את גורם הקשקשים, מוריד היווצרותם של  תאים חדשים.

קרטוליטי - דרך קילוף התאי אפידרמיס, הורס את הפתים ומעלים אותם מעין (עיטרן וגפרית).

אנטי חיידק - בוחן את כמות הפטרת על הראש, השיטה האפקטיבית ביותר למלחמה בקשקשים, מכיוון שהיא מנטרלת את גורם הופעתם (פיריטיון, קלימזול, קטוקטונוזול, דיסולפיד).

הסלון שלנו מציע מוצרים שונים למניעת קשקשים וסיבוכיה:
 

שמפו  |  תחליב  |  ופילינג  |

חזרה
עבור לתוכן העמוד