על מה מספר השיער

שמפו ומסכות טיפוליות, בהחלט,עוזרות, אך מה עושים כאשר נגמר הבקבוק השני ושינוי עדיין לא נראה לעין? 

 

הבעיה מסתתרת לא רק בחוסר ויטמינים בגוף, אשר מתחיל עם בוא האביב. שינוי לרעה בקרנית השיערה ובמבנה הציפורניים מעיד על כך שקיים שינוי כללי במצב הגוף.

 

הרכבו הכימי של השיער משקף את רמת המיקרו אלמנטים בגופך. אם לפתע פתאום שיערך הפך להיות שביר ואחרי שמיהרת לעשות את הטיפולים הפופולאריים לא נראה שום שיפור משמעותי, יכול מאוד להיות שתלתליך רומזים לך על מחסור בחומר כלשהו בגופך. כאשר שיערנו עמום וחלש , אנו נוהגים להאשים בכך את האוויר המזוהם של סבבתנו. אמנם התופעה יכולה להעיד על ירידתה של רמת האשלגן, אשר יכולה להביא לתוצאות חמורות ביותר כגון שיבוש בחילוף חומרים בגוף.

 

בקשר לשיער והציפורניים, יופיים ובריאותם תלוי בשלושה אלמנטים עיקריים: אבץ, סלניום וצר. חוסר כרוני של לפחות אחד מהאלמנטים משפיע באופן שלילי על צמיחתם של השיער והציפורניים, וגורע הרבה מן המראה החיצוני. כדאי לזכור, במיוחד לצמחוניים שבינינו, שהסיבה העיקרית למחסור של מיקרו אלמנטים הללו היא צריכה מועטה של חלבונים מן החי או עלייתו של עומס פיזי או פיזיולוגי.

 

להחזיר את המאזן הצר לקדמותו מומךץ (בנוסף לדיאטה מאוזנת) להשתמש בשמפו אשר הותאם על ידי המומחים. מחסור בסלניום מלווה בנשירת שיער. להעלות את רמתו של סלניום ניתן בעזרת אגוזים, שום, דג ימי ולחם שחור.שיער שביר וקצוות מפוצלים - מחסור בשר, ולכן מזון צמחי חייב להראות את נוכחותו במקרר בכל עונות השנה. ובכן, אם שמת לב ששיערך איבד את המראה הבריא שלו ושמפו טיפולי אינו מביא תוצאות רצויות, אל תצפי שהכול יעבור "מעצמו".

חזרה
עבור לתוכן העמוד